Guild Serbianforce
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moji predlozi oko foruma

3 posters

Go down

Moji predlozi oko foruma Empty Moji predlozi oko foruma

Post  Mishin Fri Jul 10, 2009 2:52 am

Predloge redjam nekim nasumicnim redosledom, tj kako mi padnu na pamet.
Ja neznam tacno sta moze da bude promenjeno al evo sta ja mislim da treba da bude.

Predlog numero uno.

Zatvoriti registraciju ako moze. Nema potrebe da registracija na forum bude dostupna svakome. Neka registracije bude zatvorena pa nek igraci unutar igre nek zahtevaju clanstvo. Tako cemo spijunima bar malo otezati stvari.

Predlog numero due.

Izbaciti onaj medjukorak koji postoji kad kliknes na neku temu na naslovnoj strani. Ono kad kliknes na neku temu, pa ti on izbaci isti taj naziv samo sa nekom slicicom. Mislim da je to suvisno.
Ako zelite da zadrzite one slicice, to se resava tako sto se napravi poseban banner (ovaj na vrhu) za svaku temu.

Predlog numero tre.

Promeniti boju fonta u postovima u crnu. Cemu ona bledunjava boja? Text u samim postovima bi trebao da bude crn. Lakse se cita kad je veci kontrast.

Predlog numero quattro.

Smanjiti i ulepsati zaglavlje foruma.
Negde sam procitao da kad udjes na forum moraju korisne informacije odmah da ti budu u kadru. Tj ili neko obavestenje ili bar 2-3 topica da se vise odmah po otvaranju strane. Trenutno zbog ogromnog zaglavlja, plus kad se dodaju dugmici za "new topic" kod nas ni jedan topic ne upadne u taj inicijalni kadar.
Dacu sliku sa nekim oznakama a posle objasniti sta bi ja tu uradeo:
https://2img.net/h/oi26.tinypic.com/2uy17w3.jpg


1) - Treba smanjiti razdaljinu od vrha strane do dna bannera. Moze da se smlanji razdaljina od vrha strane do vfha bannera za nekoliko pixela. Mozda deluje beznacajno ali pixel ovde, pixel onde nakupi se dosta.
Sam banner definitivno treba da bude manji, cemu ovoliko razbacivanje prostorom.
2) - Treba smanjiti razdaljinu izmedju dna bannera i prvog topica. Ovde se jasno vidi da ima dosta praznog prostora koji nicemu ne sluzi. Takodje ako moze da se premesti search polje na onde desno, jer tu stoji na vecini foruma. Mozda bi trebalo i dugme za new topic da stoji desno.
3) - Ovaj glavni meni treba nasminkati, deluje krajne neozbiljno. Ako se vec stavljaju dugmici sa pozadinom, treba svi dugmici da budu iste sirine. Takodje bi mogli da budu spojeni a da ih razdvaja tanka linija. Dodati i neki onmouseover efekat.
Zasto za portal dugme pise samo P a za kalendar 1. Potpuno nelogicno...
Dugme za private messages ne funkcionise bas najbolje. Trebalo bi da postoji neki znak kada primis poruku (kao npr da dugme promeni boju itd.). To dugme moze da se skrati na samo PM, kao sto je na mnogim forumima.
4) - Umesto onog sitnog natpisa GUILD SERBIAN FORCE na banneru treba uraditi u photoshop-u neki do jaja krasnopis natpis. (ne obazirite se na moj nesrecan pokusaj da nacrtam zensko u bikiniju...)

Jos predloga oko kozmetike:
Pozadinska slika mi se nikako ne svidja. Ne treba da bude u kontrastu sa layoutom foruma. Na forum koji je crno-sivo-plavkast nikako ne ide zeleno. Ja nisam zagovornik da se stavljaju slike za pozadinu. Vise sam za neku jednobojnu varisantu, ili za neku bas jednostavnu sliku (prava vestina je u jednostavnosti)
I da li modu da se uvedu ivice samih postova. Da se tacno ogranici tankom linijom gde je zaglavlje poruke, gde je telo poruke i gde je potpis.

Zatim strana portala.
Mislim da je ova strana neiskoriscena dovoljno. Ne znam sta sve moze da se napakuje na tu stranu ali meni je najbitnija ona lista poslednjih topica. To i sada postoji ali mi se ne svidja sto se skroluje odozdo-na-gore. Bili bi lepo ako se namesti da ta lista stoji mirno.

Vrlo mi je cudno sto nigde ne pise nesto kao "ulogovani ste kao Mishin". To na vecini foruma stoji.

Sad oko organizacije homepage-a.
Ne svidja mi se sto je svaka tema na pocetnoj strani u zasebnom okviru. To mi stvara utisak da je strana malo vise napakovana. Trebalo bi pratiti staru forumsku praksu i vise slicnih tema objediniti pod jedan okvir. Takodje nemamo neke standardne forumske teme.
Na primer.
**********************************
Prvi okvir General topics:: **************
**********************************
- Guils Announcements!
---------------------------
- Introduce yourself
---------------------------
- Non Game Discussion
--------------------------
- General Game Discussion
---------------------------
**********************************
Guild Affers:************************
**********************************
- Guild castle
------------------------
- Guild competitions (ovo bi valjalo uvesti jer em tera ljude da igraju em da posecuju forum)
------------------------
- War Room (valja nam ratovati i taktike kovati)
-----------------------
*************************************
Specialized Game Topics:******************
*************************************
- Quests and Instances
------------------------
- Equipement Enchanting
--------------------------
- Gathering & Crafting
-------------------------
- Armors, Weapons and other Items
-------------------------
- Housing (or how to "socialize" with your house maid I love you )
------------------------
- Tips & Tricks
------------------------

**********************************
Classes:****************************
**********************************
- Dual classes
-----------------------
- Knight
------------------------
- Priest
------------------------
.... i tako dalje ....
------------------------
**********************************

Mislim da bih ovako bilo preglednije.

E sad. Sve ovo sto sam ja napisao u sustini ne znaci nista. Samo ljudi mogu da ozive forum...

Mishin
Admin

Posts : 2
Join date : 2009-05-28

Back to top Go down

Moji predlozi oko foruma Empty ....

Post  Bebac Fri Jul 10, 2009 9:08 pm

Mishine kad si toliki entuzijasta stavio sam te na admina....ja sam bio entuzijasta ali nisam dalje razvijao site posto ga i onako niko ne koristi....sad imas admin pa radi sa njim sta ti je volja....samo nemoj da upropastis nesto:)
Bebac
Bebac
Admin

Posts : 36
Join date : 2009-03-12
Age : 42

https://serbianforce.forumattivo.com

Back to top Go down

Moji predlozi oko foruma Empty Re: Moji predlozi oko foruma

Post  Mishin Sat Jul 11, 2009 10:37 pm

Bebac wrote:
sad imas admin pa radi sa njim sta ti je volja....samo nemoj da upropastis nesto:)

Hahahah to ti je bila graska. Nisi ti video kako ja programiram Twisted Evil

Cekaj, el si ti siguran da si mi dao admina, ja ne primecijem nikakve dodatne opcije...

Mishin
Admin

Posts : 2
Join date : 2009-05-28

Back to top Go down

Moji predlozi oko foruma Empty Re: Moji predlozi oko foruma

Post  daoxiang Thu Dec 02, 2010 4:35 am

In 1985, the replica Tag Heuer Link Watch aggregation was clearly accustomed afterwards its acquirement by Tag. Back then, the new aggregation has been affianced in accomplishment the best timepieces, which advice the cast advance a abundant position in the apple affluence cast industry. Again he afraid the apple by actualization addition alarm which was added accurate, and it accomplished 1/50 th of a second.

daoxiang

Posts : 22
Join date : 2010-11-02

Back to top Go down

Moji predlozi oko foruma Empty Re: Moji predlozi oko foruma

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum